Petr Ekl

Telefon: 732 234 512
E-mail: petr.ekl@tvx.cz
Adresa: Praha 9
Web: http://aquahealing.org
Další aktivity: body-psychoterapeut metody Core Energetics
Motto: "Lidé udělají cokoliv, nezáleží na tom jak absurdní to je, aby se vyhnuli pohledu na svou vlastní duši. Člověk nedojde osvícení tím, že si bude představovat postavy ze světla, ale tím, že zvědomí svou temnotu." C. G. Jung

Odmalička jsem miloval vodu. Prázdniny jsem trávil u přehrady a buď se v ní koupal nebo se na ní plavil.

Baví mne práce s lidským tělem. Tělem jako prostředkem pro naše poznávání tohoto světa, tělem jako zdrojem vjemů a emocí, tělem jako rádcem na naší cestě, neb jeho vědomí obsahuje celý náš život.

V Aquahealingu je pro mne pevným bodem voda a aby byla dostatečně teplá. Zbytek je pro mne aktuální improvizace dle potřeb klienta, nad vodou, pod vodou, free-flow, rychlé a dynamické i pomalé až meditační techniky.

Pokud jsem ve vodě i mimo ni v něčem jedinečný, pak je to velká kreativita a hravost ale i citlivost, empatie, trpělivost a porozumění. Sám jsem se s Aquahealingem seznámoval v době, kdy jsem žil převážně svou hlavou a fyzický i emocionální kontakt s jinými lidmi pro mne v tu doby byl značná výzva a objevování a připadal jsem si na své cestě křehce, zranitelně a uzavřeně. Nyní mne baví být průvodcem podobným lidem, pomáhat jim objevit a posílit kontakt s nimi samými a dovolit si autentický kontakt s okolím i někým druhým. Hledat svobodu v prožívání a užívání radosti. Moje práce je především společnou hrou mne, klienta a vody, kdy objevujeme a osvobozujeme naše vnitřní dítě. Poslední dobou je pro mne výzvou práce s muži a objevování zranitelnosti a citlivosti.

Mým nejmladším klientům je od pěti let, patří mezi ně i mé dvě dcery, nejstaršímu pak cca 70 let. Pracuji rád jak s absolutními neplavci, kdy seznamovat je s vodou je pro mne výzva a radost, tak s potápěči i milovníky vody. Dokáži hodinu pojmout jen jako uvolňující masáž, relaxaci a zábavu i jako sebepoznávací výlet, integraci nových zkušeností. Pracuji i s rodiči a dětmi současně, stejnětak s páry. Baví mne učit lidi jak vodou mohou poznávat sami.

V Juklíku jsem začal s kolegy na podzim 2009.
Letos tak mám za sebou cca 500 hodin s klienty v bazénech (Juklík, Varta a Valnovka).
Mám za sebou 120 hodin kurzů AQUABODYWORK, 116 hodin na kurzech WATSU (I. III. a supervize)
Hodně mi daly hodiny strávené s mýmy kolegy vzájemným učením se a průzkumem nových možností.

Krom Aquahealingu jsem masér a body-psychoterapeut čtyřletého výcviku Core Energetics v Holandsku. Pomáhám lidem objevovat kontakt s tělem a uzemněním. Jinak se věnuji IT.

Děkuji všem svým klientům za důvěru.
Váš zájem mi umožňuje dělat práci, která mne baví a dává mi smysl.